Başkanımız

12

ÖZGEÇMİŞ

10.03.1978 Kırıkhan-Hatay doğumludur.

İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkhan’da yaptıktan sonra, sırasıyla Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Kırıkhan Meslek Yüksekokulu ‘‘Ziraat Teknikerliği’’ Önlisans ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinin ‘’İşletme Bölümü’’ lisans düzeyinde mezun oldu.

1998-2001 yılları arasında Kırıkhan Zafer İlköğretim Okulunda Turizm, Ticaret Bilgisi ve İngilizce derslerinde 3 yıl ücretli öğretmenlik yaptı.

26 Aralık 2001 yılın da Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne atandı.

16 Ağustos 2017 yılında kendi isteğiyle malulen emekli oldu.

2007-2009 yılları arasında Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Genel Merkezin Hatay Şubesinde yönetim kurulu üyesi olarak basın-yayın sekreterliği görevinde bulundu.

Genel Merkezi İstanbul’da bulunan Talasemi Dayanışma Derneği’nin 2010-2012 yılları arasında Talasemi Dayanışma Derneği (TADAD) Hatay Şube Başkanlığı görevinde bulundu.

2012 yılında derneğin şubesi olağanüstü kongre sonrasında fesih edildi.

Fesih edilen dernek şubesinden sonra;

2012 yılında Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) kurucu başkanlığını yaptı. Kurulduğu günden bu yana halen bu derneğin başkanlığını yürütmektedir.

2012 yılı içerisinde Talasemi Federasyonuna, Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği olarak resmen üye oldu ve federasyonun o yıl içerisinde yapılan 6.ıncı Olağan Genel Kurul Kongresinde Denetleme Kurulu Başkanlığına seçildi.

Talasemi Federasyonunun yapılan 7 ve 8. nci Olağan Genel Kurul Kongrelerin de ‘’Türkiye Talasemi Federasyonu Genel Başkanlığına’’ seçildim ve halen bu görevi yürütmekteyim.

2 Ekim 2014 yılında Hatay Böbrek ve Diyaliz Hastaları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin kurucu üyeliğini ve yönetim kurulu başkan yardımcılığını, 2017 yılına kadar sürdürdüm ve hala devam eden derneğin üyesi olarak bulunmaktayım.

4 Ağustos 2016 yılında Antakya’da kurulmuş olan ‘’Kutup Yıldızı Kültür, Sanat, Eğitim, Spor ve Sosyal Yardımlaşma Derneği üyeliği devam etmektedir.

9 Kasım 2017 yılında Antakya’da kurulmuş olan ‘’Habib-i Neccar Kültür Derneği’’ üyeliğim sürmektedir.

20 Şubat 2020 yılında ‘’ Samandağ Kan Hastalıkları ve Bedensel Engellileri Koruma, Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği’’ kurucu üyesi,

1 Kasım 2014 tarihinden bu yana Hatay İl Sağlık Müdürlüğü ‘’Hasta Hakları Komisyonu’’ daimi üyeliğini yürütmekteyim.

Burhan Kerimoğlu bekâr olup, aynı zamanda orta derecede İngilizce, yeter derecede Rusça dil bilmektedir.