Başkanımız

12

ÖZGEÇMİŞ

Burhan Kerimoğlu 10.03.1978 Kırıkhan-Hatay doğumludur.

İlk, orta ve lise öğrenimini Kırıkhan’da yaptıktan sonra, sırasıyla Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Kırıkhan Meslek Yüksekokulu ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu.

1998-2001 yılları arasında Kırıkhan Zafer İlköğretim Okulunda Turizm, Ticaret Bilgisi ve İngilizce derslerinde ücretli öğretmenlik yaptı.

 2001 yılı Aralık ayın da Hatay İl Sağlık Müdürlüğüne atandı.

Bu kurumdan 15.08.2017 yılında kendi isteğiyle malulen emekli oldu.

2007-2009 yılları arasında Memur-Sen Konfederasyonuna bağlı Sağlık-Sen Hatay Şubesi yönetim kurulu üyeliği basın-yayın sekreterliği görevinde bulundu.

2010-2012 yılları arasında Talasemi Dayanışma Derneği (TADAD) Hatay Şube Başkanlığı görevinde bulundu ve 2012 yılında derneğin şubesi olağanüstü kongre sonrasında fesih edildi.

2012 yılında Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) kurucu başkanlığını yaptı. Halen bu derneğin başkanlığını kesintisiz olarak sürdürmektedir.

2012 yılı içerisinde Talasemi Federasyonuna, Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği olarak resmen üye oldu ve federasyonun o yıl içerisinde yapılan 6.ıncı Olağan Genel Kurul Kongresinde Denetleme Kurulu Başkanlığına seçildi.

Talasemi Federasyonunun yapılan 7-8. nci Olağan Genel Kurul Kongrelerin de  ‘’Talasemi Federasyonu Genel Başkanlığına seçildim ve halen bu görevi yürütmekteyim.

2013 yılında İstanbul Medicalpark Özel Göztepe Hastanesiyle birlikte Hatay ilinde ‘’Talasemiyle Mücadele de Halk El Ele’’ projesini hayata geçirdi.

2014 yılında dernek olarak Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansından aldığı doğrudan faaliyet mali desteğiyle ‘’Hatay İli Talasemi ve Orak Hücre Anemisi Araştırma Raporu’’ projesini hayata geçirdi, her iki projenin de koordinatörlüklerini yürüttü.

Başkanlığı döneminde kamu kurum ve kuruluşlarıyla, sivil toplum kuruluşlarıyla olan projelere, oluşturulan istişare kurullarına ve birçok alanda ki çalışmalara katkılar sağlamıştır.

2015 yılından bu yana Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği bünyesinde Avrupa Birliği Bakanlığına yazdığı ERASMUS projelerinden biri olan ‘’Avrupa Gönüllü Hizmetleri Projesi’’ kapsamında üç yıldır gençlik değişimi projelerini yürütmektedir.

2015 yılından bu yana Hatay İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yürütülmekte olan hasta hakları il komisyonunda daimi üye olarak da görev yapmaktadır.

Aynı zamanda birçok sivil toplum kuruluşuna da üyeliği bulunmaktadır.

04 Ekim 2018 tarihinde Antakya merkezde olmak üzere Kerimoğlu Medikal Ticaret Limited Şirketini kurdu.

Burhan Kerimoğlu bekâr ve orta derecede İngilizce bilmektedir.