Talasemi Federasyonu Kerimoğlu ile yoluna devam ediyor

Ana Sayfa » Genel » Talasemi Federasyonu Kerimoğlu ile yoluna devam ediyor
Tarih : 11 Nisan 2017 - 21:35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, dernek yönetim kurulu üyelerinden Gönül Oktay, Esen Vural ve beraberinde ki bazı üyelerle beraber 5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında Kilikya Palace Otel Göynük-Kemer/Antalya’da düzenlenen 3.Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresine katılarak talasemi alanın da yapılan en güncel çalışmaları ve tedavi alanında ki yenilikleri üç gün boyunca takip ettiler.

Kerimoğlu; programın ikinci günü olan 6 Nisan 2017 tarihinde Talasemi Federasyonunun 7.Olağan Genel Kurul Kongresinin gerçekleştiğini ve konuyla ilgili ise şu bilgilere yer verdi.

Ülkemiz genelinde talasemi alanın da hizmet veren ve çeşitli illerden 24 derneğin bağlı bulunduğu ve toplamda 72 delegenin yer aldığı kongrede oluşturulan divan başkanlığına Aydın ilinden Yrd.Doç.Dr.Yusuf Ziya Aral, katip üyeliklere ise Can Acıpayam ve Gönül Oktay seçildi.  Çeşitli konuşmaların ardından 70 delegenin oy kullandığı kongrede tüzük gereği ayrı oylanan federasyon başkan adaylarından Burhan Kerimoğlu, Prof.Dr. Yurdanur Kılınç ve Faruk Başdemir’in yapılan oylamasında başkan Burhan Kerimoğlu 32 oy alarak yeniden federasyon başkanlığa seçilirken, Prof.Dr.Yurdanur Kılınç 29, Faruk Başdemir 5 oy aldı ve 4 oy ise geçersiz sayıldı. Federasyon yönetim kuruluna aday olan 9 kişi için ise yapılan ayrı oylama da ise yönetime Yusuf Ziya Aral, Can Acıpayam, Gönül Oktay, Ahmet Türkmen, Ömer Canbaz ve Mert Sertkaya Talasemi Federasyonu yönetim kurulu üyeliklerine seçilmiştir.

Federasyon yönetim kurulu seçimi sonrasında yapılan görev dağılımında Genel Başkanlığa Burhan Kerimoğlu (Hatay), Genel Başkan Yardımcılığına Yrd. Doç.Dr. Yusuf Ziya Aral (Aydın), Genel Sekreterliğe Doç.Dr.Can Acıpayam (Kahramanmaraş), Saymanlığa Ahmet Türkmen (Adana), üyeliklere; Dr.Gönül Oktay (Hatay) Ömer Canbaz (İzmir), Mert Sertkaya (İzmir) ve Denetleme Kurulu Başkanlığına Tansu Özbek (Ankara), üyeliklere; Zeynel Abidin Bazkara (Ankara), Metin Yoluk (Mersin) olarak görev dağılımı yapmıştır.

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı olarak görev alan Burhan Kerimoğlu duygularını şu şekilde ifade etti; Talasemili hasta ve aileleri için yaklaşık 7 yıldır Hatay ilinde bu alanda  ciddi çalışmalara imza attık, bundan sonrada bu çalışmaların daha iyi yerlere taşınması ve ülkemiz geneline yaygınlaştırılması için bütün enerjimi talasemi federasyonu çatısı altında harcamaya, ülkemizde ki talasemi ve orak hücre anemi hastaları ve ailelerine hizmet etmek için elimden gelenin en iyisini yapmak için büyük bir ailenin başkanı olmaktan ise onur duymaktayım. İki yıllık görev sürem içerisinde mevcut hastalarımızın maddi ve manevi alanda yaşamış oldukları her türlü sorunlarını çözmek için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte elimizden gelenin en iyisini yapacağımızın sözünü vermek isterim, dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Hatay T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü Ve Tutuklulara Sağlık Semineri Verildi

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü ve tutuklulara “Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları”  konulu seminer verildi. Hatay

Kerimoğlu; FOX TV Yaptığı Yanlıştan Biran Önce Dönmelidir

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; talasemi hastaları başta olmak üzere, diğer kan hastalıkları grubunda yer alan ve hastalar

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı