Kerimoğlu, 3.Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresi için Antalya’ya gidiyor

Ana Sayfa » Genel » Kerimoğlu, 3.Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresi için Antalya’ya gidiyor
Tarih : 03 Nisan 2017 - 11:22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, yönetim kurulu üyelerinden Gönül Oktay, Esen Vural ve beraberinde ki  bazı  üyelerle  beraber  5-8 Nisan 2017 tarihleri arasında Kilikya Palace Otel Göynük-Kemer/Antalya’da düzenleyecek oldukları 3.Talasemi ve Hemoglobinopatiler Kongresine katılmak üzere Antalya’da bulunacağını dile getirdi.

Başkan Kerimoğlu kongre öncesinde yaptığı açıklamasında şunlara değindi; Ülkemiz de toplumsal bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve hemoglobinopatiler’in önlenmesi için Sağlık Bakanlığına bağlı birimlerde, hemoglobinopati tarama, tanı ve tedavi merkezlerinde görevli hekimlerin, hemşirelerinin ve talasemili hasta ve hasta ailelerinin ortak bir çatı altın da   bir araya gelerek sorunlarını paylaşmak, yapılan çalışmaları ve tedavilerde ki son gelişmeleri öğrenmek hepimiz için oldukça önemlidir.

Türkiye Talasemi Federasyonu bilim kurulu tarafından talasemi ve hemoglobinopatiler alanındaki bilimsel değişim ve gelişmeleri yurtiçinden ve yurtdışından altmış konuşmacı, kırkdört katılımcı ve beşyüze yakın sağlık çalışanları, hasta ve hasta aileleriyle birlikte değerlendirmek, hastalarının yaşam kalitelerine yansıması gereken standartları geliştirmek üzere talasemi ve hemoglobinopatiler kongresinin düzenlenmesi oldukça önemlidir. Kongrenin ilk günü hekim ve hemşirelere yönelik kurs programı düzenleneceği gibi kurs programın da talasemi ve hemoglobinopatiler ile ilgili en temel konular ve pratik uygulamaların en yalın anlatım teknikleri izlenerek konunun uzmanları tarafından katılımcılara sunulacaktır. Hastaların izlem sorumluluğunu paylaşan, hekim ve hemşirelerimizin eğitimine yönelik olması illerinde bu hastaları tedavi ederken talasemi ve orak hücreli anemi hastalarının patofizyoloji, tanı ve tedavisi alanlarında son bilimsel gelişmelerin tartışılmasına olanak sağlayacaktır.

Kerimoğlu konuşmasını şu sözlerle tamamladı; Bu denli önemli bir eğitim kongresine dernek olarak katılmak ve ilimiz genelin de yapılmakta olan çalışmaları programın bir bölümünde şahsıma ayrılan sürede bütün katılımcılara anlatacak olmamda önemlidir. Aynı zamanda diğer katılımcıların sunumları hakkında bilgi sahibi olarak, edindiğimiz bilgileri dernek üyelerimiz, hasta, hasta ailelerimiz ve yeri geldiğinde taşıyıcı vatandaşlarla paylaşacak olmamız hepimiz için önemlidir.

Programın ikinci günü olan 6 Nisan 2017 tarihinde Talasemi Federasyonunun 7.Olağan Genel Kurul Kongresinin de yapılacağını ve buna yirmidört ilden gelecek yetmişiki delegenin oy kullanmasıyla federasyonun yeni başkanın belirleneceğini söyleyen Kerimoğlu, federasyon başkanlığına yeniden aday olduğunu da sözlerine ekledi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Hatay T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü Ve Tutuklulara Sağlık Semineri Verildi

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü ve tutuklulara “Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları”  konulu seminer verildi. Hatay

Kerimoğlu; FOX TV Yaptığı Yanlıştan Biran Önce Dönmelidir

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; talasemi hastaları başta olmak üzere, diğer kan hastalıkları grubunda yer alan ve hastalar

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı