Engeli Memur Adayları Müracaatları Başladı‏

Ana Sayfa » Genel » Engeli Memur Adayları Müracaatları Başladı‏
Tarih : 25 Şubat 2016 - 12:58

hatoder

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Burhan Kerimoğlu, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) müracaatlarının 23 Şubat-9 Mart 2016 tarihleri arasında yapılacağını duyurdu.

Kerimoğlu, konuyla ilgili şu bilgilere yer verdi; Engelli Kamu Personeli Seçme Sınav müracaatlarının 2016 yılı başında yeniden açılmış olması engelli memur adayları adına sevindirici bir haberdir. Müracaatların iki yılda bir yeniden açılmasından dolayı da atanamayan adaylar için kayıt yenileme niteliği taşıdığı gibi ilk kez müracaat edecek olanlar engelli adaylar içinde yeni bir şans niteliğindedir. Bu yıl içinde yapılacak sınavlar aşama olarak yine ortaöğretim (lise), önlisans ve lisans eğitimi düzeyinde mezun olmuş ve olabilecek olan engelli memur adaylarının yazılı sınavları 24 Nisan 2016 tarihinde ÖSYM Başkanlığı tarafından yapılacak yazılı sınav sonuçlarına göre ilerleyen zamanlarda aldıkları puanlar üzerinden tercih yapmak suretiyle atamaları yapılacaktır.

Kura yoluyla atamaması yapılacak olan ilkokul, ortaokul, ilköğretim düzeyinde ki engelli memur adayları için kura müracaatlarının başvuruları da 3-17 Mayıs 2016 tarihleri arasında olacaktır. Her iki atama grubuna tabi olan engelli memur adaylarının ise sınav müracaatlarını bağlı oldukları illerde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine giderek yapmaları gerekmektedir.

Geçmiş yıllar da engelli memur sınavına müracaat ederek ataması hala yapılamayan adayların ise sınav müracaatlarını ÖSYM Başkanlığının internet sitesi olan www.osym.gov.tr üzerinden isimleri yazılı olan bankalara sınav ücretlerini yatırdıktan sonra kayıt yenileme işlemlerini daha önce ki yıllarda almış oldukları şifrelerini kullanmak suretiyle kayıtlarını yenileyebileceklerdir. Eski müracaatı olan adaylar unutmamalıdır ki kişisel bilgilerin de herhangi bir değişiklik olması halinde aday bilgilerini güncellemek şartıyla işlemlerini yapacaklardır.

Kerimoğlu sözlerinin sonun da şunlara değindi; Engelli bireylerin sabırsızlıkla beklediği ve iki yılda bir müracaat hakları yeniden doğan ve daha önce atanamayan, son iki yıl içerisin de sağlık durumlarında yaşadıkları uzuv kayıplarından dolayı engel oranı %40 ve yukarısın da olan vatandaşlar için engelli pozisyonuna tabi olan vatandaşların bu haklarını daha iyi kullanabilmeleri için mutlaka ÖSYM Başkanlığının yayınladığı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS-2016) kura ve başvuru rehberine www.osym.gov.tr https://ais.osym.gov.tr adresleri üzerinden ulaşarak sınav kitapçığını titizlikle incelemeleri ve yapılması gerekenleri takip etmeleri engelli memur adaylarımızın müracaatlarını kolaylaştıracağı gibi faydalı bilgiler edinmelerine de katkı sağlayacağına inanmaktayım.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Hatay T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü Ve Tutuklulara Sağlık Semineri Verildi

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü ve tutuklulara “Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları”  konulu seminer verildi. Hatay

Kerimoğlu; FOX TV Yaptığı Yanlıştan Biran Önce Dönmelidir

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; talasemi hastaları başta olmak üzere, diğer kan hastalıkları grubunda yer alan ve hastalar

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı