Hatoder 2. Olan Genel Kurulunu gerçekleştirdi

Ana Sayfa » Genel » Hatoder 2. Olan Genel Kurulunu gerçekleştirdi
Tarih : 10 Nisan 2015 - 22:31

hatoder-400x220

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği geçtiğimiz günlerde 2.Olağan Genel Kurul Kongresini gerçekleştirdi.

Hatoder Başkanı Kerimoğlu, kongrenin açılış konuşmasın da üyelere hitaben yaptığı konuşmasın da şunlara değindi; Hatoder ailesi olarak ilk kongremizden bu yana tam üç yıllık süre geçti, sizlerle bu çatı altında çok ciddi çalışmalara imza attık. Bu süreçte iki önemli proje gerçekleştirdik bunlardan birincisi ‘’Talasemiyle Mücadelede Halk El Ele’’ projesiydi bu projenin sponsorluğunu üstlenen İstanbul Medicalpark Özel Göztepe Hastanesi Kompleksi sosyal bir sorumluluğa destek vererek, ilimiz genelin de hasta bebek doğumlarını önlemek için yaptığımız çalışmalara önemli bir katkı sağladı ve bir aylık süreçte 60 bin kişiye ulaşarak, talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarını halka anlatmamıza imkân sağlamışlardır. Bundan sonrada bu gibi projeler için özel sağlık kuruluşlarını ilimize yatırım yapmaları için davet ederek projeler üretmeyi hedeflemekle birlikte bu alanda ilimize yapılacak yatırımları arttırma yoluna gitmeliyiz, dedi.

İkinci projemiz kısa adı DOĞAKA olan Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansından almış olduğumuz doğrudan faaliyet mali desteği kapsamında ki ‘’Hatay İli Talasemi ve Orak Hücre Anemisi Araştırma Raporu’’ projesi olmuştur. Bu projede ki amacımız ise 16-40 yaş aralığında olan 450 hastalarımızın başta işsizlik, eğitim, sağlık ve sosyal alanda yaşamış oldukları sorunlarını anketler sonucunda tespit ederek kitap haline getirip önemli yol haritasının ortaya konulmasına katkı sağladık ve geçen yıl yapılan projeler arasında ilimiz de örnek proje olarak yerini almıştır. Hazırladığımız bu araştırma raporu projesi Kalkınma Bakanlığımızın da üzerinde önemle durduğu güzide bir proje olmuştur.

Bu süreçte hastalarımızın maddi ve manevi sorunlarına ışık tutmakta, hastalarımızın hayatlarının her anında karşılaştıkları sorunlarına da yardımcı olmada her daim yanlarında olmakla birlikte talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarını halka anlatmaya, bu konuda yetkili makamlarla birçok görüşmeler yapmaya ve birçok proje toplantılarına katılarak bilgi ve becerimizi arttırmaya devam ederek kendi alanımızda önemli mesafeler ortaya koymuş bulunmaktayız ve bunlar hepimiz için mutluluk verici gelişmeler olduğuna değinen Kerimoğlu sözleri şu şekilde sürdürdü, elbette ki bir sivil toplum kuruluşu olarak bunları tek başımıza yapmadık, bunları yaparken bizlerden desteklerini esirgemeyen başta Hatay Valiliğimiz, sağlık otoritelerimiz, kamu kurum ve kuruluşlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, hasta ve hasta ailelerimiz, üyelerimiz, özel sektör temsilcilerimiz, basınımızın güzide mensuplarının hatta vatandaşlarımızın da desteğini alarak hep birlikte başarmanın onur ve mutluluğunu yaşamış olduk,  bizlerden emeğini ve desteğini esirgemeyen çalışmalarımızda katkı sağlayan herkese ayrı ayrı            teşekkür etti ve  geçmiş dönem yönetim kurulunda görev alan fakat bu dönemde yoğun iş tempoları ve özel hayatlarında ki durumlarından dolayı görev almak istemeyen arkadaşlarımız da bizler için her zaman birer şeref ve onur abidesidir, kendilerine hizmetlerinden dolayı teşekkür eder, hayatlarında başarılar dilerim, dedi.

Dernek üyeleri tarafından yapılan oylama sonucunda oluşturulan divan başkanlığı seçiminden sonra gündem maddeleri üzerinde konuşmalar yapılarak yeni yönetim kurulunun oylamasına geçildi.

Yapılan oylamada yönetim kurulu Başkanlığına Burhan Kerimoğlu, Başkan Yardımcılığına Dr.Gönül Oktay, Sekreterliğe Esen Vural,  Saymanlığa Esra Vural ve üyeliğe Deniz Seçkin getirilirken, yedek üyeliklere; Mehmet Gürses, Cahit Aşkar, Fatma Perktaş, Solmaz Katip, Vahide Vural seçildi.

Denetleme Kurulu Başkanlığına Dr. Arife Kınay, asil üyeliklere Cüneyt Eroğlu ve Atiye Çalı getirildi, yedek üyeliklere; Osman Kerimoğlu, Ergezen Sahilli ve Yusuf Teski seçildi.

Talasemi Federasyonu üst kurul asil delegeliğine, Burhan Kerimoğlu, Esen Vural, Mehmet Gürses seçildi ve yedek üyeliklere Esra Vural, Bereket Sağaltıcı ve Atiye Çalı seçildi.

Yeni dönem için seçilen Hatoder yönetim kurulu üyeleri birlik ve beraberlik mesajı verirken, bundan sonra ki çalışma döneminde de hizmet üretmek adına ciddi çalışmalar ve işbirliği içerisinde olacaklarının sözünü verdiler.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Hatay T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü Ve Tutuklulara Sağlık Semineri Verildi

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü ve tutuklulara “Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları”  konulu seminer verildi. Hatay

Kerimoğlu; FOX TV Yaptığı Yanlıştan Biran Önce Dönmelidir

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; talasemi hastaları başta olmak üzere, diğer kan hastalıkları grubunda yer alan ve hastalar

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı