Hasta Yatağında Sürpriz Doğum Günü Kutlaması

Ana Sayfa » Genel » Hasta Yatağında Sürpriz Doğum Günü Kutlaması
Tarih : 08 Ağustos 2014 - 19:54

Hatoder 18 yaşındaki gence hasta yatağında sürpriz doğum günü düzenledi

burhan-kerimoğlu6-300x171

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve genç dernek üyeleri talasemi hastası Zeki Haleplioğlu’nu hasta yatağında ziyaret ederek doğum gününü kutladı ve geçmiş olsun dileğinde bulundular.

Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ziyaretiyle ilgili şu bilgilere yer verdi; Geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde Altınözü Kozkalesi Mahallesinde 19 yaşında ki talasemi hastamız Hüseyin Yılmaz’ın trafik kazası geçirmesi üzerine kendisi gibi talasemi hastası olan arkadaşlarının geçmiş olsun ziyaretine giden Zeki Haleplioğlu ve Yusuf Teski’de hasta ziyareti dönüşünde motosikletlerinin yol güzergâhın da ki çukura düşmesi sonucu motosiklet altında kalarak yaralanmışlardır. Kazayı Yusuf Teski hafif sıyrıklarla atlatırken, Zeki Haleplioğlu kaldırıldığı MKÜ Eğitim Araştırma Hastanesinde onbeş gün boyunca yoğun tedavi sürecine girmiştir.

Hastane tedavisi sonunda hayati tehlikesini atlatan Zeki uzun süredir evinde tedavisine devam ediyor. Bu süreç içerisinde hastalarımızı yalnız bırakmayarak, onların yanında olmaya çalıştık talasemi hastamız Zeki’yi bugün doğum gününde de bir kez daha unutmayarak ona sürpriz yaptık ve ziyaret ettik. Zeki’nin bir ailesinin de bizler olduğunu, yalnız olmadığını onu kucakladığımızı acı ve tatlı gününde yanında olduğumuzu göstermenin sevincini 18.nci yaşını kutlayarak göstermiş olduk. Sivil toplum kuruluşlarının en güzel örneği üyeler arasında dayanışma ve yardımlaşmaya verilen önemden gelmektedir.

Hatoder ailesinin başkanı başta şahsım ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarım hep beraber her zaman hastalarımızın ve ailelerinin yanında olmakla bu birliktelik ve dayanışma örneğini en güzel şekilde sergilemekle onların gönlünde ayrı bir yere sahip olduğumuzu bilmekteyiz. Dernekçilik işi bir gönül işidir, bizde gönlümüzden geçerek bugün hastamız Zeki’ye sürpriz yaptık ve 18.nci yaş gününü kutlamaya karar verdik, Zeki’nin yeni yaşını kutlar, sağlıklı ve mutlu bir hayat sürmesini temenni ederim.

Talasemi hastası Zeki Haleplioğlu şunları söyledi; çocukluğumdan bu yana hastalığım beni olduğundan fazla yordu, hastaneden hiç çıkmazdım ama bu görülmedik kaza beni normal hastalığımdan çok daha fazla yordu zaten biz talasemi hastalarının genç yaşta kemik erimesi var, birde bunun üzerine trafik kazası sonrası kol ve bel kırıkları olunca normal yaşantım olduğundan fazla sıkıntıya girdi.

 

 

 

 

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Hatay T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü Ve Tutuklulara Sağlık Semineri Verildi

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü ve tutuklulara “Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları”  konulu seminer verildi. Hatay

Kerimoğlu; FOX TV Yaptığı Yanlıştan Biran Önce Dönmelidir

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; talasemi hastaları başta olmak üzere, diğer kan hastalıkları grubunda yer alan ve hastalar

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı