Hatoder’den Bekir Yıldırım’a ziyaret

Ana Sayfa » Genel » Hatoder’den Bekir Yıldırım’a ziyaret
Tarih : 05 Ağustos 2014 - 22:00

 

DSCF3227-300x171HATODER’den Defne İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Bekir Yıldırım’a Ziyaret.

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu, Genel Sekreter Esen Vural ve Dernek üyesi Nilsel Karaçaylı ile birlikte geçtiğimiz günlerde Defne İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Bekir Yıldırım’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyaretinde konuşma yapan Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu şu bilgilere yer verdi;

“Talasemi ve Orak Hücre Anemi hastalıklarının ciddi birer kalıtsal kan hastalığı olduğuna ve ilimiz genelinde son 4-5 yıl içerisinde bu alanda önemli çalışmaların yürütüldüğüne, bu çalışmaların başında hasta bebek doğumları önleme planlarının geldiğine vurgu yaptı. Bununla beraber mevcut hastaların ve ailelerinin ise çok ciddi maddi sıkıntılar içerisinde yaşam şartlarını göğüslediklerini ve bazı ailelerde 2-3 hastanın yer almasının aileler için sağlık ve sosyal alanda yaşam sıkıntılarının normal vatandaşlardan çok daha fazla olduğuna dikkat çekti.

Başkan Kerimoğlu; özellikle Defne ilçesi sınırlarında kalan ailelerde orak hücre anemi hastalığının yaygın olduğuna, orak hücre anemi hastalarının ise bağışıklık sistemlerinin zayıf olmasından dolayı sıkça ağrı krizlerine yakalanarak hastane servislerde yatarak ciddi tedaviler gördüklerine, özellikle talasemi ve orak hücre anemi hastalarının hastane sağlık kurullarına müracaat ettiklerin de heyet doktorları tarafından çoğunun %70-80 oranında heyet raporu ile engelli kişi statüsünde değerlendirildiklerine ve hastaların çoğunun güç işlerde çalışamadıklarına değindi. Hastalardan özellikle 18 yaşın üzerinde olan gençlerin üç ayda bir 2022 engelli haklarından faydalandırılarak engelli maaşı ile geçimlerini sağlamaları ise bizler için oldukça acı bir tablodur.” dedi.

“Hastalarımız adına yapılması gereken çalışmalar içerisinde özellikle başta Hatay Valiliğimiz olmak üzere bütün kamu, kurum ve kuruluşlarımız üzerlerine düşeni görevi fazlasıyla yapmaktadırlar, bizlerde Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği yönetim kurulu olarak hastalarımız adına Defne ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinden temennimiz, kurumunuza başvuran hastalarımızın iş ve işlemlerin de kolaylıklar sağlanacağı gibi onlara daha hassas davranılmasıdır. Şimdiden hastalarımıza ve ailelerine vermiş olduğunuz destek ve katkılardan dolayı başta şahsınıza ve vakıf çalışanlarınıza teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.” dedi.

Defne İlçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Bekir Yıldırım’da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunlara değindi;

“Daha önce ki yıllardan bugüne kadar, talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarını önleme ve mevcut hastaların sorunları için ilimiz genelinde yapılan çalışmaları gerek kamu kurum ve kuruluşları, gerekse siz dernek yetkilileri aracılığıyla yapılan çalışmaları yakinen takip etmekteyiz.

İlçemiz genelin de vakıf olarak yardıma muhtaç ailelere çalışma prensiplerimiz doğrultusunda elimizden geldiğince en iyi hizmeti sunmaktayız. Özellikle talasemi ve orak hücre anemi hastalarının ise sağlık durumlarının ciddi ve kritik olması bu konuya daha hassas davranmamamızı sağlamaktadır. Hastalarımızın sorunlarını el birliği içerisinde çözmek için başta şahsım ve vakıf çalışanı arkadaşlarım ellerinden gelen gayret ve özeni göstermekle birlikte her türlü desteği de sağlamaya devam edeceğiz,”dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Hatay T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü Ve Tutuklulara Sağlık Semineri Verildi

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü ve tutuklulara “Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları”  konulu seminer verildi. Hatay

Kerimoğlu; FOX TV Yaptığı Yanlıştan Biran Önce Dönmelidir

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; talasemi hastaları başta olmak üzere, diğer kan hastalıkları grubunda yer alan ve hastalar

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı