HATODER’den MKÜ’ye Ziyaret

Ana Sayfa » Genel » HATODER’den MKÜ’ye Ziyaret
Tarih : 26 Mart 2014 - 22:24

 

Mkü-Tıp Fakültesine ZiyaretHatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği (HATODER) Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve Genel Sekreter Esen Vural ile birlikte MKÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği görevine geçtiğimiz günlerde atanan Doç.Dr.Ömer Evirgen’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarını önlemeye yönelik il genelinde yapılan birçok çalışmadan bahsederek bu hastalıkların önlenmesi ve mevcut hastalarınsa sosyal alanda hayatların da yaşamış oldukları sıkıntıları ortadan kaldırmaya yönelik yapılan çalışmalardan bahsederek Hatay Valimiz Sayın Mehmet Celalettin Lekesiz başta olmak üzere eşleri Hanımefendi Sayın Zehra Lekesiz’in emeklerinin takdire şayan olduğunu söyledi.

İlimizin bu alanda geçmişte yaşanan sıkıntılarına dur demek için artık ellerinde bir eylem planının olduğunu, yapılan çalışmalar da sağlık alanında hizmet veren kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere paydaş birçok kamu kurum ve kuruluşunun ciddi çalışmalar içerisinde olduğunu dernek olarakta bu alanda ellerinden gelen çabayı ortaya koyduklarını bu alanda bir koordinasyon sağladıklarını ve halkın hastalıkların önlenmesi yolunda bilinç düzeylerinin arttırılmasına yönelik çalışmalara da önem verdiklerini söyleyerek talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları alanında yapılan çalışmalarda önemli rol üstlenen Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesiyle bu çalışmalara geçmişte olduğu gibi sizin döneminizde devam etmeliyiz, dedi.

MKÜ Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç.Dr.Ömer Evirgen’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu’na talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda Tıp Fakültesinin imkanlarının giderek ciddi yatırımlarla arttırıldığına dikkat çekti ve genetik geçişli bu hastalıkların önlemesi için kadın doğum ünitesinde yapılan hizmetler hakkında ve hematoloji bölümlerinde yapılan çeşitli çalışmalardan bilgiler aktardı.

Tıp Fakültesi Başhekimi Doç.Dr.Ömer Evirgen sözlerinin sonunda şunlara yer verdi. Özellikle son yıllarda asıl hedefin sıfır hasta bebek doğumları yönünde olması çok önemlidir, ilimiz genelinde ki çalışmalar her geçen gün yeni bir hızla devam etmektedir. Başta kamu kurum ve kuruluşlarının bu hastalıkları sahiplenmeleri ve Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneğiyle ortak işbirliğine gitmeleri de önemli ölçüde önemlidir. Bizlerde bu alanda yürütmüş olduğunuz çalışmalarınıza geçmişte olduğu bundan sonrada destek olmaya için hazırız, dedi.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Hatay T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü Ve Tutuklulara Sağlık Semineri Verildi

Hatay T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumunda Hükümlü ve tutuklulara “Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları”  konulu seminer verildi. Hatay

Kerimoğlu; FOX TV Yaptığı Yanlıştan Biran Önce Dönmelidir

Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu; talasemi hastaları başta olmak üzere, diğer kan hastalıkları grubunda yer alan ve hastalar

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret

Başkan Kerimoğlu’ndan Bir Dizi Ziyaret Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı