HATODER Bayramlık Kıyafet Yardımında Bulundu

Ana Sayfa » Sol Manşet » HATODER Bayramlık Kıyafet Yardımında Bulundu
Tarih : 16 Kasım 2013 - 18:28

hatoder-bayramlık-kıyafet-yardımı

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve yönetim kurulu üyeleri geçen yıl olduğu gibi bu yılda ramazan ayında talasemi ve orak hücre anemi hastası 100 hastasını ramazan bayramı öncesi unutmayarak bayramlık kıyafet hediye etti. Hediye dağıtım töreninden önce kısa bir konuşma yapan Hatoder Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu derneğin kuruluş amacına kısaca değinerek şunları söyledi;

Derneğimiz talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları konusunda çalışmalar yapmak, hasta olarak yaşamlarını sürdüren hasta ve ailelerine Hatay ilimiz başta olmak üzere bu hastalıkların yaygın olarak görüldüğü yerlerde bir araya gelmelerini sağlamak, yardıma muhtaç hastalar ve ailelerinin bir araya gelmelerini, hastalarımızın her türlü sorununu birlik beraberlik ve eşgüdüm halinde her zaman çözüme kavuşturmak, onların yanında olmanın yanında maddi-manevi destek sağlayarak bu kişilerin moral ve motivasyonlarını en yüksek seviyeye çıkarmaktır. Üç yıllık görev süremiz içerisinde, her ramazan ayında hastalarımızdan çocuk, genç demeden her yaştan üyemize ramazan ayı içerisinde bayramlık töreni tertipleyerek hem bayramlaşmayı hem de bir arada olduğumuzu hissettirmenin mutluluğu içerisindeyiz.  Hatoder ailesinin birlik beraberliği topluma fayda sağlaması dernek çalışmalarını ve üyeler arasında dayanışma bağını pekiştirmesi birbirlerine sımsıkı sarılmalarını sağlayan değerlerin en başında toplumsal yardımlaşmayanın geldiğine inancımız tamdır.

Bu ulvi duygu ve düşüncelerden yola çıkarak Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği yöneticileri olarak derneğimizin bütçe imkânları dâhilin de maddi imkânı yardıma muhtaç yüz talasemi ve orak hücre anemi hastası çocuğumuzun bayramlık hediye almalarındaki sevinçlerini hep beraber yüzlerindeki ifadelerden görmekteyiz. Bu hasta ve masum yüzleri sevindirmek siz değerli hayırseverlerin derneğe destekleriyle olduğu gibi bu desteklerin her zaman artarak devam etmesini temenni etmekteyiz. Bu vesileye Hatoder ailesine yardımlarını esirgemeyen tüm hayırsever dostlarımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Ayrıca programda bir konuşma yapan Hatay Halk Sağlığı İl Müdürü Dr.U.Mutlu Tiryaki’de şunları şöyledi; Toplumsal bir halk sağlığı sorunu olan talasemi ve orak hücre anemi hastalıkları gerçekten de önemsenmesi gereken ciddi bir sağlık sorunudur. Bu konu da ilimiz genelinde 2010 civarında hastamız olması bizleri üzmektedir. Bu alanda Sağlık Bakanlığımızın uzun yıllardır 33 ilde yürütmüş olduğu hemoglobinopati kontrol programına ek olarak ilimizde genelinde çok ciddi çalışmalar yaparak hastalığın önüne en kısa sürede geçmeyi temel hedeflerimiz arasına almış bulunmaktayız.

HATODER’in ramazan ayı içerisinde sosyal bir farkındalığı yerine getirmek için çıkmış olduğu bu yolda bizlerde sağlık camiası olarak bu çalışmalara destek olmayı Halk Sağlığı Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğümünce talasemi merkezince çeşitli kıyafet, kırtasiye ve oyuncaklar ile destekleyerek,  Hatoder’le birlikte sevindirmenin mutluluğunu paylaştık ve  talasemi ve orak hücre anemi hastası olan çocuk ve gençlere bayramlık hediye dağıtım törenine bizlerde destek olarak onların yanında olduğumuzu ve annlamlı bir katkı sağladığımızı da bir kez daha  görmüş bulunmaktayız.. Hastalar yararına olan bu tür sosyal programların içinde olmak ben ve kurumum adına mutluluk verici olmakla birlikte emeği geçen herkese teşekkür ederim.

Hatay Antakya Devlet Hastanesi Hastane Yöneticisi Dr.Bayram Kerkez’de talasemi ve orak hücre anemi hastalıklarının ciddi bir halk sağlığı sorunu olduğunu bu sorunların aşılması için herkesimin bu konuda ki bilinç düzeylerinin yükseltilmesi için çalışmaların eğitim boyutunun yanında sosyal içermelerinde ön planda olması gerekir. Hatoder bu sosyal içermeleri ciddi anlamda üstlenmiş bulunmaktadır. Bu çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Programda kısa bir konuşama yapan Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi Sorumlu Hekimi Dr.Gönül Oktay’da şunları söyledi; hasta çocuklarımıza ve gençlerimize ramazan ayı içerisinde yapılan bu anlam yüklü yardımlar gerçekten onların önemsenerek yaşama sevinçlerine katkı sağladığını göstermektedir.

Etiketler :

SPONSOR REKLAMLAR

Kerimoğlu’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Kerimoğlu’nun 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu

Hatoder’den İbrahim GÜZEL’e Ziyaret

Hatay Talasemi ve Orak Hücre Anemi Hastalıkları Derneği Başkanı ve Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Burhan Kerimoğlu ve dernek yönetim